Важливо визнавати проблему домашнього насильства та протидіяти їй, особливо на регіональному рівні, - Катерина Павліченко

04.09.2020


Про це заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко заявила під час Київського Форуму рівних прав та можливостей.

Разом із нею участь у дискусійній платформі «Ефективні практики протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству» також взяли Почесний Посол Фонду Народонаселення в Україні Марія Єфросиніна, заступниця голови КМДА Марина Хонда та суддя Дніпровського районного суду Києва Віра Левко.

«Важливо визнавати проблему домашнього насильства та протидіяти їй, особливо на регіональному рівні. На сьогодні в Україні працюють 45 мобільних груп, 9 з них у Києві, які реагують виключно на виклики домашнього насильства. Проте МВС та Нацполіція опрацьовують можливість збільшення кількості таких мобільних груп та активізують роботу всіх підрозділів задля протидії насильству. Це і поліцейські офіцери громад, слідчі, дільничні офіцери, ювенальні поліцейські та інші підрозділи в рамках своєї компетенції», - повідомила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра відзначила, що для МВС та НПУ тема запобігання домашньому насильству є одним із ключових та пріоритетних напрямків роботи.

«За останній рік ми, окрім того, що розбудовуємо свою інституційну спроможність, також підвищуємо рівень обізнаності громадян, проводячи різні інформаційні кампанії, забезпечуємо належну підготовку особового складу з питань запобігання та протидії домашньому насильству, а також переглядаємо навчальні плани», - розповіла Катерина Павліченко.

На думку всіх учасників дискусії, дуже важливим аспектом в питанні запобігання та протидії домашньому насильству є інформаційні кампанії.

«В цьому напрямку ми плідно працюємо, в тому числі з Фондом Народонаселення ООН в Україні, які є нашими постійними надійними партнерами та допомагають посилити наші спроможності», - зазначила заступниця міністра.

Вона також нагадала, що в рамках кампанії #ДійПротиНасильства було розроблено «План безпеки в умовах карантину», а нещодавно разом з Міністерством цифрової трансформації було створено та розміщено на платформі «Дія. Цифрова Освіта» навчальний серіал «Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству».

«Наша спільна мета – інформувати про те, що таке насильство, куди звертатися та як йому протидіяти. В цьому аспекті ми плідно працюємо з КМДА. Зараз ми обговорюємо питання розміщення відповідних інформаційних матеріалів в транспорті», - наголосила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра додала, що впровадження системних правил запобігання домашньому насильству в містах України ще раз приверне увагу до теми та надасть додаткові механізми та можливості контролю за даною проблематикою.


Департамент комунікації МВС України

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета