Мирноградські поліцейські перевіряють колишнього учасника незаконного збройного формування

24.03.2020


Мешканець Мирнограду заради заробітку вирушив до окупованої Макіївки та влаштувався на роботу до виправної колонії. Не отримавши обіцяних грошей та розчарувавшись в ідеології терористів, чоловік здав зброю та повернувся додому.

Вчора до Мирноградського відділення поліції звернувся 35-річний житель Мирнограду, який розповів, що п’ять років тому він служив у ДНР і дуже шкодує про своє минуле.

Восени 2015 року в пошуках заробітку чоловік вирушив до свого товариша в м.Макіївка, який влаштував його там на роботу до Макіївської виправної колонії №32. Новоспеченому охоронцю видали військову форму та автомат Калашникова та призначили на посаду інспектора охорони КПП. За роботу чоловіку обіцяли платити 3-4 тисячі російських рублів.

Пропрацювавши близько місяця та так і не отримавши обіцяної щотижневої зарплатні, чоловік здав зброю та повернувся на українську територію. Весь цей час колишній бойовик мешкав у Мирнограді, однак побоювався кримінальної відповідальності й вів прихований спосіб життя.

Дізнавшись із засобів масової інформації про те, що існує програма «Повернись додому», якою передбачено звільнення від кримінальної відповідальності, чоловік вирішив більше не мовчати, а звернутись у поліцію.

Слідчими Мирноградського відділення поліції відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. За фактом триває перевірка. Чоловік погодився співпрацювати зі слідством.

Поліцейські нагадують, що згідно з ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу України у випадку, якщо особа не скоювала тяжких злочинів проти людей, добровільно залишила лави НЗФ та розповіла про це правоохоронцям, їй надається гарантований державою шанс на мирне життя без кримінальної відповідальності.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета