Покровські поліцейські розповіли школярам про безпеку в інтернеті

12.02.2020


До Дня безпечного Інтернету поліцейські та учасники «Ліги майбутніх поліцейських» зустрілись з учнями старших класів Новотроїцької школи та розповіли які загрози можуть чекати на них у всесвітній мережі, а також дали поради як убезпечити себе від дій інтернет-зловмисників.

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Цього дня мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки в всесвітній мережі. Долучились до відзначення Дня безпечного Інтернету і покровські інспектори ювенальної превенції й «майбутні поліцейські». Вони зустрілись з учнями 8-11 класів Новотроїцької школи та спільно обговорили «користь і загрози інтернету».

Інспекторка ювенальної превенції Покровського відділу поліції Ірина Грицай розповіла школярам про пастки, в які вони можуть потрапити під час користування мережею. Однією із розповсюджених таких небезпек є Інтернет-шахрайства. Аферисти, використовуючи фейкові акаунти, входять у довіру неповнолітніх та отримують особисту інформацію, зокрема, щодо місця навчання та проживання, банківських рахунків батьків, способу життя родини тощо. В результаті дитина може стати об’єктом скоєння злочину.  

Поліцейська наголосила на тому, що не можна викладати в соціальні мережі особисту інформацію про себе, передусім інтимного характеру. Варто пам’ятати, що друзі в соціальних мережах - це незнайомці в реальному житті, наміри яких можуть бути злочинними.

Не менш небезпечними є Інтернет-спільноти, які пропагують насильство та суїцидальну поведінку. Так, учасниця «Ліги майбутніх поліцейських» Оксана Кравченко порадила дітям негайно повідомляти дорослих про психологічні атаки зі сторони адміністраторів таких груп, адже наслідки спілкування з ними можуть бути непоправними.

В кінці зустрічі інспекторка поліції зауважила, що мережа Інтернет дає нескінченну кількість інформації для самонавчання та пізнання кращої сторони світу, але занурюючись у всесвітнє павутиння, діти повинні не втрачати пильність та завжди пам’ятати про правила безпечної поведінки в мережі. 

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета