Правоохоронці встановлюють осіб зловмисників, які ошукали подружжя з Авдіївки та пенсіонерку з Покровська

02.12.2019


В першому випадку потерпілі перерахували «перший внесок за автомобіль» і залишились без грошей, а в другому – жінка «рятувала доньку від кримінальної відповідальності», не підозрюючи, що насправді віддає кошти шахраям. Загалом люди втратили майже 70 тисяч гривень.

До чергової частини Авдіївського відділення поліції від подружжя надійшло повідомлення про те, що їх ошукали. Встановлено, що чоловік та дружина повіривши в те, що незнайомці з дня на день приженуть їм замовлений автомобіль, перерахували перший внесок в розмірі 51 тисяча гривень, однак залишились ні з чим. В поліції потерпілі розповіли, що вони самі їздили у Павлоград, де знаходиться фірма з продажу автомобілів, уклали угоду про те, що машину доставлять найближчими днями, тому жодних сумнівів щодо отримання транспортного засобу у подружжя на той момент не виникло. Спочатку шахраї просили потерпілих трохи зачекати, а потім і зовсім перестали виходити на зв'язок.

А у Покровську жертвою псевдо-слідчої стала 64-річна жінка. Так, потерпілій подзвонила незнайомка, назвалась поліцейською і повідомила, що її донька скоїла злочин і за це її можуть посадити в тюрму. «Слідча» додала, що питання «можна вирішити» за 17 тисяч гривень і схвильована мати на це погодилась. Весь час поки потерпіла йшла до банківського терміналу та переводила кошти, зловмисниця просила її не класти слухавку. За збігом обставин, саме в цей час потерпілій телефонувала її донька, однак мати не відповідала, чітко виконуючі вказівки «слідчої». Лише коли гроші було переведено, покровчанка подзвонила донці, яка із подивом відповіла, що вперше чує про свої пригоди з поліцією.

За обома фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає для зловмисників покарання у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета