На Донеччині поліцейські винесли понад 170 термінових заборонних приписів кривдникам, які вчинили домашнє насильство

14.11.2019


З початку року дільничні офіцери поліції задокументували майже 4800 фактів домашнього насильства.

Постраждалі від насильства у сім’ї стали більше звертатися по допомогу до поліції. Це допомагає вивести такі правопорушення «з тіні» та вчасно захистити жертв. Якщо у минулому році правоохоронці щодня реєстрували в середньому 5 таких повідомлень, то зараз – близько 15.

Протягом десяти місяців поліцейські склали відносно агресорів 4741 протоколів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За систематичне вчинення домашнього насильства, що призвело до розладів здоров’я, емоційної залежності, погіршення якості життя потерпілої особи, до кримінальної відповідальності притягнуто 51 порушника. Кривдникам, що знущалися над рідними, загрожує до 2 років позбавлення волі.

Так, поліція Торецка спрямувала до суду обвинувальні акти відносно двох агресорів. В першому випадку 26-річний раніше судимий чоловік принижував та виганяв з дому матір. В іншій родині 22-річний молодик знущався над бабусею.

Терміновий заборонний припис застосовують у випадках безпосередньої загрози життю або здоров’ю потерпілих. Поліцейські ізолюють постраждалих від «насильника», якому заборонено перебувати та/або контактувати з жертвами. Таким чином, дільничні офіцери захистили понад 170 постраждалих.

Поліція Донеччини збільшує кількість мобільних груп з реагування на випадки домашнього насильства. Зараз такі групи працюють у Маріуполі, Слов’янську і з вересня - в Краматорську. Підготовлено нову групу поліцейських, які допомагатимуть постраждалим від сімейної агресії в Мангушському, Волноваському, Нікольському районах та смт Сартана.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета