З початку року правоохоронцями задокументовано 126 фактів торгівлі з рук у невстановлених місцях

09.11.2019


Більше ніж на 35 тисяч гривень співробітниками сектору превенції Покровського відділу поліції було вилучено товарів, які реалізовувались з рук у невстановлених місцях.

Стихійна торгівля в місті найбільш поширена на території між універмагом «Покровськ» і ТЦ «Явір», а так само на мікрорайоні «Шахтарський» і на площі «Миру». Правопорушники без будь-яких документів, які б підтверджували право на торгівлю, реалізовують м'ясо, кондитерські вироби, молоко та іншу продукцію, що швидко псується, тим самим піддаючи здоров'я городян небезпеці.

Правоохоронці не можуть залишатися осторонь від даної проблеми. Тому поліцейські постійно проводять рейди, спрямовані на документування фактів порушення правил торгівлі, проводять з порушниками бесіди і роз'яснюють норми законодавства, які передбачають відповідальність за такі дії, а також притягують порушників до адміністративної відповідальності.

Так, сьогодні під час чергового рейду співробітники сектору превенції Покровського відділу поліції склали 9 адміністративних протоколів за ст. 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«З початку цього року покровськими правоохоронцями складено і направлено до суду для прийняття рішень 127 адміністративних протоколів за ст. 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях», з яких 88 – вже розглянуто, а 39 – ще знаходяться на розгляді. Згідно рішення суду по 22 протоколам накладено штрафів на суму 1445 гривень. Слід зауважити, що за торгівлю з рук в невстановлених місцях відповідно до ч.1 ст. 160 КУпАП передбачено штраф у розмірі від 17 до 119 гривень, а ч.2 ст. 160 передбачає штраф – від 102 до 255 гривень. Отже, для більшості осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, вищевказані санкції не є впливовою мірою покарання. Люди сплачують штрафи та продовжують торгувати в невстановлених місцях і надалі. На жаль, за повторне вчинення даного правопорушення законом не передбачене більш суворе покарання. Але, співробітники сектору превенції продовжують проводити рейди, під час яких в рамках діючого законодавства виявляють правопорушників та притягують їх до відповідальності», - зазначив заступник начальника сектору превенції Покровського відділу поліції Станіслав Сапон.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета