В Покровську через шахраїв дві жінки втратили на двох більше 20 тисяч гривень

04.11.2019


В першому випадку потерпіла віддала незнайомцям передоплату в розмірі 4-х тисяч гривень за обіцяне утеплення квартири, а в другому - жінка перевела 20 тисяч псевдослідчому за «визволення сина із тюрми». За даними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження.

До чергової частини Покровського відділу поліції звернулась 75-річна жінка, яка поскаржилась на те, що її ошукали невідомі особи. Встановлено, що потерпіла знайшла оголошення в газеті, в якому фірма пропонувала свої послуги по утепленню квартир й обіцяла замовникам велику знижку на матеріали. Пенсіонерка вирішили скористатись пропозицією і викликала працівників фірми для того, аби вони зробили відповідні заміри та прорахунки. Знаходячись в квартирі замовниці, «робітники» уклали з нею письмову угоду, в якій обіцяли приступити до роботи одразу після отримання передоплати. Жінка віддала озвучену суму, а «виконавці» пообіцяли, що повернуться через два дні вже із купленими матеріалами й візьмуться до роботи. Коли минуло кілька днів, а «робітники» так і не з’явились, потерпіла спробувала їм додзвонитись, однак ніхто не відповідав. Тоді жінка зрозуміла, що потрапила до шахрайської пастки й прийшла до поліції.

Інша 45-річна покровчанка через шахрайські витівки втратила значно більшу суму. Так, потерпілій подзвонив невідомий, назвався «слідчим» і повідомив, що її син скоїв правопорушення, за яке йому загрожує тюремний термін. Незнайомець пообіцяв «посприяти в закритті справи» і попросив за свою «послугу» 20 тисяч гривень. За допомогою банківського терміналу потерпіла перевела гроші «співробітнику поліцію», і вже після цього сама зв’язалась із сином. Родич із великим подивом почув від матері історію про своє «ув’язнення» й порадив жінці негайно звернутись в поліцію.

За обома фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними і розраховуватись за товари чи послуги тільки після їх отримання, а також не довіряти сумнівним повідомленням, що стосуються грошової допомоги близьким та родичам. Намагайтесь одразу самостійно дізнатись, чи справді хтось із ваших знайомих у біді, а також телефонуйте на 102 для уточнення інформації.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета