Під час профілактичного заходу мешканець Ясинуватського району повідомив правоохоронцям про боєприпаси

07.10.2019


Співробітники Авдіївського відділення поліції разом із працівниками поліції полку «Київ» проводять роз’яснювальну роботу серед населення, нагадуючи про місячник добровільної здачі зброї. Побачивши цю інформацію, житель Ясинуватського району негайно видав небезпечні знахідки.

Вже тиждень на території Покровської оперативної зони триває місячник добровільної здачі зброї. Як поводитись та куди звертатись громадянам, якщо вони натрапили на невідомий предмет, зброю чи інші види боєприпасів, а також, що робити з тією зброєю, яка зберігається без відповідних документів – цю інформацію доводять до мешканців Авдіївки та Ясинуватського району місцеві правоохоронці. Поліцейські з профілактичними бесідами відвідують навчальні заклади, організації та підприємства, спілкуються із людьми на вулицях населених пунктів, розклеюють інформаційні листівки та банери.

Минулого тижня авдіївські правоохоронці зустрілись із учнями загальноосвітніх шкіл №6 та 7 й нагадали школярам про правила безпеки під час знахідки невідомих предметів. «Гості в погонах» пояснили учням, що дуже небезпечно роздивлятися, піднімати та розбирати будь-які знайдені речі, через те, що вони можуть виявитися вибухонебезпечними і завдати шкоди не тільки їм самим, а й оточуючим.

Дорослим же правоохоронці роз’яснюють, що громадяни, які добровільно здадуть до поліції вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини та спеціальні засоби, звільняться від кримінальної та адміністративної відповідальності. Так, в с. Верхньоторецьке Ясинуватського району місцевий мешканець прочитавши вміст листівки, залишеної поліцейськими, негайно повідомив їм, що зберігає вдома кілька рушниць і знає місце, де знаходяться боєприпаси. 81-річний дідусь привів правоохоронців до себе додому й видав 7 рушниць. Чоловік пояснив, що зброю він забрав з залишеного сусіднього будинку й тимчасово сховав у себе. А влітку в очереті біля місцевого ставка він знайшов кілька набоїв та предмет схожий на гранату й переховав в більш безпечне місце, аби вони « не наробили лиха». Пенсіонер додав, що побоювався відповідальності, тому й не повідомляв про ці предмети до поліції.

На місці було вилучено 7 рушниць, 1 граната Ф-1 та 50 набоїв калібру 5, 45 мм.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України громадяни, які в місячний термін добровільно здадуть незареєстровану зброю та інші смертоносні предмети, звільняться від кримінальної відповідальності.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета