В Покровському районі небайдужі громадяни виявили чоловіка в футболці із символікою терористів (ВІДЕО)

21.08.2019


25-річного в п’яному вигляді  мешканця м. Родинського, на якому була надягнута футболка із символікою «ДНР», помітив громадський діяч і викликав поліцію.

До чергової частини Покровського відділу поліції надійшло повідомлення від мешканця м. Родинське про те, що ним був виявлений молодик у футболці із написом «Донецька народна республіка».

Приїхавши на місце події, правоохоронці затримали правопорушника, який не тільки був у футболці із символікою фейкової республіки, але й знаходився у п’яному вигляді. Чоловіка було направлено на експертизу, яка підтвердила, що він перебуває у стані наркотичного та алкогольного сп’яніння.

Як пояснив сам правопорушник, «цю футболку із символікою «ДНР» він придбав в інтернеті просто для того, щоб носити її вдома».

У зв’язку із недосконалістю сучасного законодавства, притягнути такого правопорушника до кримінальної відповідальності неможливо оскільки жодна стаття кримінального кодексу України не передбачає покарання за використання символіки фейкових республік, або символіки інших держав.

Тож відносно порушника був складений адміністративний протокол за ст. 178 (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) Кодексу України про адміністративні правопорушення. За скоєння такого правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу до 85 гривень.

Поліція Покровська висловлює подяку усім небайдужим громадянам, які не лишаються осторонь коли бачать правопорушення та допомагають боротися із злочинцями.

Для довідки

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції.

Також, за ст. 436-1 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Покровський відділ

поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета