За півроку поліцейські Донеччини вилучили 40 гранатометів та понад 450 гранат

10.07.2019


Правоохоронці продовжують протидіяти обігу нелегальної зброї, рятуючи життя мирних жителів. Лише за останній місяць поліція в Донецькій області ліквідовано два канали збуту боєприпасів.

Завдання поліції – запобігти витоку зброї до мирних областей, її потраплянню до рук криміналітета та вберегти людей від нещасних випадків через поводження з небезпечними предметами.

З початку року поліцейські вилучили 87 одиниць вогнепальної зброї. З них 5 кулеметів, 17 автоматів, 18 пістолетів, 22 одиниці атипової зброї.

Також вилучено 40 протитанкових гранатометів різного типу, 452 гранати, більше 54 тисяч патронів. Припинено обіг понад 77 кг вибухових речовин.

Двічі впродовж місяця поліція припиняла торгівлю зброєю. Оперативники обласного главку затримали продавця гранат та його спільника, у якого вилучено арсенал вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки. А у Лимані поліцейські викрили жінку при спробі реалізації гранат Ф-1. Вартість «товару» у різних випадках коливалася від 300 гривень до 2,5 тисяч.

Не раз правоохоронці рятували життя як осіб, які ховали зброю, так і їх рідних. Так, в Краматорську у чоловіка, який погрожував підірвати родину, виявили ящик бойових гранат.

«Знайшов та залишив собі» – так найчастіше пояснюють свої дії власники вибухових «сувенірів». Нагадаємо, незаконне зберігання зброї – злочин, який тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Звільнитися від покарання можна у разі добровільної здачі зброї поліцейським. Відтак, якщо ви виявили гранату, набої або будь-який інший небезпечний предмет – повідомте про це за телефоном 102 або до найближчого відділення поліції. Так ви збережете своє життя та життя оточуючих.

Відділ комунікації поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета