Селидівські поліцейські виявили учасницю терористичного угрупування «Восток»

17.04.2019


Жінка вступила до незаконного збройного формування у 18 років заради грошей. Найманка з позивним «Мала» чергувала на блокпості в Ясинуватій, а потім охороняла захоплену адміністративну будівлю. Зараз учасниця НЗФ співпрацює з поліцією.

у 2015 році 18-річна жителька Українська, будучи вагітною, разом із своєю знайомою вирушила в м. Донецьк. Там подружка «загубилась», а дівчина вступила до бандформування «Восток». Їй видали військову форму, позивний «Мала» й відправили до міста Ясинувата.

Разом з іншими бойовиками «Малу» кілька разів возили на полігон в с.Крута Балка, де всі вони отримували автомати і «відточували на мішенях свою майстерність». Потім жінку поставили чергувати на блокпост, а коли через вагітність їй стало важко виконувати свої обов’язки - перевели охороняти одну з адмінбудівель Ясинуватої.

Коли настав час народжувати, найманка залишила військову частину та повернулася в Українськ, де мешкає разом з родиною.

Під час спілкування з поліцейськими колишня учасниця НЗФ зізналась, що шкодує про своє минуле і виявила бажання співпрацювати.

Слідчі перевіряють діяльність жінки-бойовика у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності).

Якщо буде встановлено, що на час перебування у лавах терористів підозрювана не вчиняла тяжких злочинів проти мирного населення, провадження може бути перекваліфіковано на ч. 6 ст. 260 КК України. Згідно із законом, жінка отримає шанс звільнитися від покарання.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета