«Автоперегоннику» та «співробітникам банку» вдалося виманити у своїх жертв більше 12 тисяч гривень

08.04.2019


Минулими вихідними дві мешканки Мирнограду втратили свої заощадження, назвавши по телефону невідомим, номери своїх банківських карток. А жителя Покровська ошукав автодилер, якого потерпілий знайшов в інтернеті. Правоохоронці встановлюють осіб зловмисників, які привласнили чужі грошові кошти.

В один день до співробітників Мирноградського відділення поліції звернулось одразу дві жінки, які поскаржились на те, що після спілкування із «співробітниками банку», з їх рахунків зникли гроші. В першому випадку 42-річна потерпіла втратила 2 тисячі гривень, а в другому –33-річна жінка залишилась без 2 тисяч 900 гривень. Обидві потерпілі розповіли правоохоронцям один і той самий «сценарій» зловмисників: невідомі телефонували своїм жертвам, представлялися представниками Служби безпеки банку та просили їх назвати цифри надруковані на пластикових картках. Жінки були впевнені, що якщо не повідомляти пін-коди карток, то і доступу до грошей у незнайомців не буде. Як виявилось, винахідливі зловмисники склали таку схему, що отриманої інформації їм вистачило аби дістатися до заощаджень мешканок Мирнограду і вдало заволодіти цими грошами.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає для крадіїв покарання у вигляді до 3-х років тюрми.

А 56-річний житель Покровська залишився і без обіцяного автомобіля і без власних 7 тисяч 700 гривень. Так, вирішивши купити автомобіль, покровчанин знайшов в інтернеті оголошення, в якому автодилер обіцяв у найкоротший термін пригнати з-за кордону автомобіль марки Фольксваген. В телефонній розмові «постачальник» запевнив потерпілого, що як тільки той перерахує кілька тисяч в якості підтвердження свого замовлення, він одразу ж вирушить в дорогу. Покровчанин погодився на цю умову і за два дні перевів перегоннику озвучену ним суму. «Незнайомець сказав, що вже через тиждень автомобіль буде стояти в моєму гаражі, однак і досі цього не сталося. До того ж цей чоловік перестав відповідати на мої дзвінки, тому мені здається, що я потрапив у шахрайську пастку»,- розповів потерпілий в поліції.

Наразі за даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Шахраю, який ошукав покровчанина загрожує до 3-х років обмеження волі.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета