На вихідних 7 громадян постраждало від дій шахраїв. Загалом потерпілі втратили більше 24 тисяч гривень

21.01.2019


В один день з банківських рахунків чотирьох мешканок Покровська, Мирнограду та Білозерського зникло 9 тисяч 337 гривень. Ще один житель Мирнограду «допомагав братові уникнути тюрми» і втратив 15 тисяч гривень, а в пенсіонерів з Селидового та Новогродівки гроші виманила «працівниця пошти». За всіма випадками правоохоронцями відкриті кримінальні провадження.

Зловмисники в різний спосіб дізнавались особисті данні потенційних жертв, блокували їх телефонні сім-карти та отримували доступ до банківських рахунків потерпілих. Так, минулої суботи із схожими скаргами до поліції звернулись двоє мешканок Покровська, 41-річна жителька Мирнограду та 30-річна жителька Білозерського. Всі жінки в своїх зверненнях скаржились на те, що невідомі люди незаконно заволоділи їхніми грошима. Де хто з постраждалих вказували на те, що гроші з банківського рахунку зникали одразу після того, як телефонні сім-карти виявлялися заблокованими.

Прийнявши від потерпілих заяви, правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України.

Того ж дня до шахрайської пастки потрапив мешканець Мирнограду. Чоловікові зателефонував незнайомець, назвався його братом і сказав, що йому терміново потрібні гроші «на порятунок від тюрми». «Спочатку я засумнівався, що це дійсно дзвонить мій родич. Я намагався сам подзвонити братові, однак телефон не відповідав. Тоді я за чотири рази перевів озвучену незнайомцем суму на вказаний ним банківський рахунок. Загалом це 15 тисяч гривень»,- розповів в поліції потерпілий.

Ввечері чоловік зв’язався з братом та з’ясував, що той ніяких справ з поліцією не мав. Ошуканий містянин звернувся до поліції.

А двом пенсіонеркам з Селидового та Новогродівки «працівниця пошти» приносила «державну допомогу» та скаржилась на те, що в неї тільки великі купюри. Жінки давали їй здачу, однак залишені незнайомкою гроші виявлялись сувенірними. Потерпілі помічали, що гроші несправжні та було вже пізно – «листоноша» швидко зникала. Так, дві пенсіонерки втратили більше тисячі гривень.

За даними фактами поліцейськими відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вкотре радять громадянам бути обачними та не довіряти незнайомцям. Не поспішайте виконувати їх умови та завжди перевіряйте отриману від них інформацію.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета