Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил придбання зброї

11.01.2019


Звісно, придбати та зберігати зброю можна тільки після отримання в органах поліції відповідного дозволу. Але для кожного виду зброї є і обмеження.

Придбати мисливську гладкоствольну зброю мають право громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливську нарізну - які досягли 25-річного віку. Крім того, з 18 років можна придбати холодну та пневматичну зброю. Кількість зброї, яку може мати її власник, не обмежена, однак він повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Придбану зброю протягом десяти днів необхідно зареєструвати в органах поліції за місцем проживання власника, де і потім отримати дозвіл на її зберігання та носіння.

Необхідно пам’ятати, що зберігання зброї без дозвільних документів це кримінальне правопорушення. Крім того, забороняється пересилання поштою пороху, зброї, боєприпасів, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них. Відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена частиною 1 статті 263 Кримінального Кодексу України та тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі строком до 7 років.

Управління превентивної діяльності

ГУНП в Донецькій області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета