31 тисячу гривень на вихідних втратили довірливі громадяни, виконуючи вказівки псевдопрацівників банку

22.10.2018


«Розблокування» банківської картки коштувало мешканцю Мирнограду 23 тисячі гривень, а в Добропіллі жінка, намагаючись «врятувати» кошти на власному банківському рахунку, перевела незнайомцям 8 тисяч гривень. За обома зверненнями потерпілих порушені кримінальні провадження.

До Мирноградського відділення поліції звернувся 38-річний містянин, який повідомив, що з його банківського рахунку зникло 23 тисячі гривень.

Потерпілий розповів, що на мобільний надійшло смс-повідомлення про заблокування банківської картки та номер на який слід звернутись для вирішення питання. Він зателефонував за вказаним номером телефону, аби дізнатись більше інформації. Слухавку підняв чоловік, що назвався банківським працівником. Останній зазначив, що для  розблокування необхідно назвати певні реквізити картки та код. Повіривши незнайомцю, чоловік так і зробив. А через деякий час з його рахунку зникло 23 тисячі гривень.

Через розповсюджені шахрайські схеми втратила свої заощадження і мешканка Добропілля. Жінці зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку та повідомив, що хтось активно здійснює оплату товарів в інтернет-мережі з її банківського рахунку. Аби негайно припинити протиправні дії, треба зняти всі гроші з картки,  а потім знов покласти. При цьому, «працівник банку» запевнив, що тоді кошти вже будуть у безпеці. Розгублена добропільчанка, продовжуючи спілкуватись з незнайомцем, вирушила до найближчого банкомату і зняла зі своєї картки 18 тисяч гривень. А потім, діючи за вказівками, жінка поклала на картку 8 тисяч гривень. Телефонуючий продовжував настоювати, щоб вона негайно поклала на рахунок всю  зняту суму. Однак, остання вирішила переконатись, що 8 тисяч з’явились на її рахунку. Перевіривши рахунок, жінка переконалась, що він порожній і гроші не зараховані. Тим часом, «працівник банку» поклав слухавку й виявився поза зоною досяжності. Потерпіла зрозуміла, що потрапила в шахрайську пастку.

За даними фактами слідічі вже відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та роблять все можливе, аби встановити та затримати зловмисників.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян з попередженням: у разі надходження будь-якого дзвінка з начебто банківської установи, варто перервати розмову та особисто зателефонувати на номер «гарячої лінії» банку, вказаний на звороті картки. Це потрібно зробити незалежно від змісту розмови, адже шахраї в погоні за легкими грошима застосовують все більш вигадливі схеми обману та ошуканства. 

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета