Двоє громадян, вважаючи, що розблоковують свої банківські картки, втратили більше 54 тисяч гривень

28.09.2018


В Покровську «співробітники банку» ошукали пенсіонерку на суму 5 тисяч гривень, а в Авдіївці шахраям з потерпілого вдалося видурити значно більшу суму. Так, чітко діючі за вказівками «доброзичливців», авдіївчанин залишився без 49 тисяч гривень. В обох випадках правоохоронці встановлюють осіб шахраїв.

До чергової частини Покровського відділу поліції звернулась 69-річна місцева мешканка і попросила розшукати невідомого, який незаконно заволодів її грошима. З’ясувалось, що потерпіла стала жертвою зловмисників, які спочатку надіслали жінці смс-повідомлення про заблоковану картку, а потім випитали в неї особисті дані і обнулили її банківський рахунок. В поліції жінка зізналась, що невідомий чоловік в телефонній розмові так «впевнено та професійно» з нею спілкувався, що в неї не виникло жодних сумнівів, що вона спілкується із справжнім співробітником банку.

За даним фактом слідчими Покровського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України.

А в Авдіївці «представник служби безпеки банку» відпустив з «гачка» свою жертву, лише коли з рахунку 59-річного чоловіка були зняті всі грошові заощадження, а це – 49 тисяч 300 гривень. Так, спочатку невідомий зателефонував потерпілому, представився представником банку і повідомив, що банківський рахунок клієнта заблоковано через «не проходження авторизації». Далі потерпілому було сказано, що для розблокування рахунку необхідно обнулити картку, тобто – піти до найближчого банкомату, зняти усі кошти із свого рахунку, а потім покласти їх на новостворений рахунок, цифри якого йому потім продиктує «банківський працівник». Умовою телефонуючого було те, що «клієнт банку» повинен увесь час бути на зв’язку і не вимикати свій телефон. Потерпілий, сподіваючись на допомогу «співробітника банку», крок за кроком виконував усі його рекомендації. Лише наступного ранку чоловік запідозрив «щось не те» і самостійно зателефонував на Гарячу лінію банку, де йому сказали, що вчора з його рахунку були зняті всі грошові кошти. Після цього, потерпілий зрозумів, що потрапив в пастку шахраїв і звернувся до поліції.

За даним фактом слідчими Авдіївського відділення поліції відкрито кримінальне провадження ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає для зловмисників покарання у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета