Двоє громадян потрапили до шахрайських пасток, через що втратили більше 28 тисяч гривень

25.09.2018


Мешканка Добропільського району «розблоковувала» свою банківську картку, користуючись підказками псевдоспівробітників банку, а житель Мирнограду «скупився» в інтернет-магазині. В обох випадках правоохоронці встановлюють осіб невідомих, які позбавили постраждалих їх грошових заощаджень.

До чергової частини Добропільського відділенні поліції звернулась 69-річна мешканка  району із заявою про те, що невідома особа незаконно заволоділа її грошима. З’ясувалось, що жінка отримала смс-повідомлення про заблокування її банківської картки, а далі все відбувалося за вже знайомим «сценарієм» шахраїв. Так, потерпіла зателефонувала на номер телефону, вказаному в тому ж смс, назвала «співробітнику банка» свої персональні дані та цифри зображені на зворотному боці картки. Пенсіонерка ще не встигла покласти слухавку, аж раптом їй надійшло ще одне повідомлення, в якому було сказано, що з її банківського рахунку знято 25 тисяч гривень. Розгублена жінка зрозуміла, що сталося це з вини «помічників з банку» і поспішила до поліції.

А в Мирнограді від рук інтернет-продавців постраждав місцевий мешканець, який замовив на одному з сайтів компресор. У відділенню поліції потерпілий розповів, що йому сподобалась запропонована продавцем ціна, потім вони здзвонилися і домовились про умови поставки товару. Так, «продавець» пообіцяв, що як тільки на його рахунку опиниться передплата – 3 тисячі 200 гривень, він одразу відправить замовлення. Покупець зробив все, як і домовлялись, однак, отримавши гроші, постачальник зник разом із своїм оголошенням. Співробітники Мирноградського відділення поліції прийняли від постраждалого заяву й розпочали пошуки шахрая.

За обома фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає для зловмисників покарання у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Покровський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета