Майже 40 тисяч гривень втратили троє громадян, виконуючи вказівки «співробітників банків»

11.09.2018


Із кожним днем жертв шахраїв стає все більше. Не дивлячись на чисельні попередження з боку правоохоронців, люди продовжують реагувати на хибні смс із повідомленнями : «Вашу картку заблоковано», «Назвіть свої особисті дані для ідентифікації», «Назвіть пін-код для збільшення вашого кредитного ліміту» та інші, відповідають на всі запитання незнайомців, даючи їм «зелене світло» до своїх грошових коштів. На цей раз потерпілі – мешканці Селидового, Новогродівки й Мирнограду.

До чергової частини Селидівського відділення поліції звернулася 53-річна місцева мешканка із заявою про те, що її обікрали. З’ясувалося, що жінка спочатку отримала смс-повідомлення про заблокування своєї банківської картки, потім передзвонила на вказаний в повідомленні телефонний номер і назвала невідомим свої персональні дані для «розблокування». Як тільки потерпіла це зробила, їй знову прийшло смс, але на цей раз справжнє з банку, де йшлося, що з її рахунку знято 1 тисячу 500 гривень. Лише тоді жінка зрозуміла, що це справа рук зловмисників і звернулась у поліцію.

Того ж дня селидівські правоохоронці отримали аналогічну заяву від 62-річного жителя м.Новогродівка. Так, чоловік розповів,що невідомі вкрали з його банківського рахунку 16 тисяч 860 гривень, а сталося це одразу після того, як він назвав «співробітникам банку» свої особисті дані. «Мені подзвонив невідомий, сказав, що працює в Службі безпеки банку і що в них відбувся збій у системі. Для того, що б до моїх коштів ні в кого не було доступу, цей чоловік попросив назвати моє прізвище та ім’я по-батькові, а також пін-код картки та три останні цифри, зображені на її звороті. Як тільки я це зробив, одразу прийшло повідомлення, що мій баланс дорівнює тепер нулю»,- розповів у відділенні поліції постраждалий.

За обома фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст.185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає для зловмисників покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі.

А у Мирнограді через зайву довірливість постраждав 46-річний місцевий житель. «Представники» одного з банків подзвонили потерпілому й попросили його назвати особисті дані для «ідентифікації». Заміть того, щоб самостійно зателефонувати на Гарячу лінію свого банку і впевнитись, що це дійсно необхідно, чоловік надав невідомим всю інформацію про себе та назвав всі цифри, зображені на картці. Майже одразу йому надійшло смс-повідомлення: «З вашого рахунку знято 20 тисяч 500 гривень». Постраждалий прийшов до поліції із проханням розшукати шахраїв та повернути його гроші.

За даним випадком відкрито кримінальне провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкцією даної статті передбачена кримінальна відповідальність у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Покровський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета