За один день через шахрайські витівки мешканці Покровської оперзони втратили 60 тисяч 500 гривень

15.05.2018


В Добропіллі місцевого пенсіонера на 50 тисяч гривень ошукала жінка під приводом обміну грошей, в Білозерському зловмиснику вдалося видурити у потерпілого 6 тисяч гривень за купівлю вугілля, в Гірнику постраждала родина від «медсестри», яка пообіцяла купити ліки з великою знижкою і зникла разом із грошима, а покровські правоохоронці встановлюють особу, яка ошукала свою жертву в інтернеті під приводом продажу м’яких меблів. За всіма фактами відкриті кримінальні провадження.

До чергової частини Добропільського відділення поліції звернувся 84-річний місцевий мешканець із проханням розшукати невідому жінку, яка незаконно заволоділа всіма його грошовими збереженнями. Виявилося, що до пенсіонера прийшла невідома і повідомила, що скоро в обігу з’явиться нова валюта, тому слід як можна скоріше обміняти гроші. Для цього дідусю слід покласти свої гроші в конверт і зачекати, коли прийде «спеціальна» людина із новими купюрами і поміняє їх. Пенсіонер так і зробив. Потім жінка взяла у нього конверт під приводом «перерахувати кошти для надійності». Потерпілий розповів у поліції, що відволікся на хвилинку, а коли повернувся, незнайомка віддала його конверт та пішла. Через якийсь час дідусь захотів ще раз перерахувати свої кошти та на нього чекала «не приємна несподіванка» - білі папірці замість справжніх грошей. Таким чином, шахрайка «розбагатіла» за рахунок потерпілого на кругленьку суму – 50 тисяч гривень.

А в Білозерському 62-річний чоловік втратив 6 тисяч гривень «завдяки» незнайомцю, який сказав, що має чек на вугілля і може продати за ціною, меншою ніж на складі. Потерпілий погодився і перевів передплату в розмірі 4 тисячі гривень. Наступного дня незнайомець сказав, що вугілля буде більше, ніш зазначено в чеку, тому треба доплатити ще 2 тисячі. Постраждалий виконав і цю умову. Коли в домовлений термін покупець «чорного золота» приїхав на склад за вугіллям, там йому сказали, що за даним документом вугілля відвантажено ще два місяця тому. Таким чином, чоловік залишився і без грошей, і без вугілля. Наразі зловмисника затримано. Ним виявився 27-річний мешканець Білозерського, який ні де не працює і вже має кілька судимостей за майнові злочини та зберігання наркотиків.

Селидівські правоохоронці розшукують невідому, яка кілька днів тому завітала до однієї з родин в Гірнику, представилася «медсестрою» та розповіла, що знає в якій аптеці можна придбати ліки з величезною знижкою. Зловмисниця запропонувала допомогти їх придбати. 92-річна бабуся та її невістка погодилися на пропозицію і віддали «медсестрі» 500 гривень на купівлю медпрепаратів. Минуло кілька днів та «помічниця» більше не давала про себе знати. Ошукані з відповідною заявою звернулися до правоохоронців.

Співробітники Покровського відділу поліції встановлюють особу, яка під приводом продажу меблів в інтернеті виманила у потерпілого 4 тисячі гривень. Так, побачивши на одному з сайтів оголошення, в якому продавався диван, постраждалий зателефонував і виявив бажання його придбати. Постачальник сказав, що відправить меблі, як тільки отримає передплату в розмірі 4 тисяч гривень. Потенційний покупець погодився на цю умову і майже одразу перерахував гроші на банківську картку продавця. Як тільки банківську операцію було здійснено, телефон постачальника опинився «по за межею досяжності» та й оголошення з контактами зникло. Зрозумівши, що це була пастка, 42-річний ошуканий чоловік зателефонував на 102.

За всіма випадками поліцейські відкрили кримінальне провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Невідомі, які поповнили свої кишені за рахунок довірливості громадян, можуть опинитися за ґратами на термін до 3-х років.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета