Поліція Донеччини боротиметься з наркозлочинністю у кіберпросторі (ВІДЕО)

19.03.2018


За результатами протидії наркозлочинності поліція Донеччини входить у п’ятірку кращих в країні. Однак останнім часом наркоторговці налагодили збут через інтернет, і основним об’єктом їх злочинної діяльності є молодь. Це вимагає застосування нових підходів у протидії та насамперед якісної профілактики цього виду злочинів. Актуальні питання боротьби з наркоторгівлею розглядалися сьогодні, 16 березня, на робочій нараді при Донецькій військово-цивільній облдержадміністрації.

Участь у нараді під головуванням заступника голови Донецької ВЦА Віктора Ремського взяли керівники Головного управління та територіальних підрозділів Нацполіції в Донецькій області, СБУ, прокуратури, Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства Юстиції України, прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, профільних департаментів облдержадміністрації.

Нараду було проведено за ініціативою керівництва поліції Донеччини. Мета зустрічі – посилити міжвідомчу взаємодію та розробити спільну Програму з профілактики та протидії наркозлочинності.

За підсумками 2017 року поліцейські задокументували 2519 фактів незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. До кримінальної відповідальності притягнуто 1978 осіб. Вилучено майже 260 кг наркотиків на суму понад 10 мільйонів гривень.

За кількістю викритих наркозлочинців та вилучених речовин поліція Донеччини стала другою в країні. Також перекрито 13 міжрегіональних каналів постачання наркотиків.

Вже у цьому році поліцейські відкрили 415 кримінальних проваджень за фактами наркозлочинів.

Однак, як відзначив начальник поліції Донеччини Микола Семенишин, тільки оперативної роботи для того, щоб ефективно протидіяти наркоманії, сьогодні недостатньо.

«На обліках в наркологічних диспансерах перебуває 9,3 тисячі осіб. Однак лише 332 людини отримують замісну терапію для наркозалежних, яка допомагає повернутися до нормального життя. Це говорить про те, що, незважаючи на певні досягнення в оперативно-службовій діяльності, подолати це соціальне зло без превентивних заходів, роз’яснювальної роботи ми не можемо. Ми зобов’язані активізувати взаємодію, щоб кожна особа знала, де вона може отримати допомогу, лікування», - підкреслив Микола Семенишин.

Керівник обласного главку поліції звернувся до працівників підрозділів протидії наркозлочинності з вимогою активізувати роботу з різними групами населенням, зокрема запровадити зустрічі у молодіжних колективах, інформаційні кампанії із залученням ЗМІ.

Серед проблемних питань в сфері протидії наркозлочинності – легкодоступність наркотиків. Так, в Маріуполі викрили злочинну групу, яка налагодила безрецептурну продаж кодеїновмісних ліків у мережі аптек (посилання). Вартість таких препаратів низька, що приваблює молодь.

Ще один шлях розповсюдження наркотиків – за допомогою оголошень на інтернет-сайтах та в соцмережах. Основна категорія споживачів наркотиків – молодь віком від 14 до 29 років.

Віктор Ремський підтримав поліцію, відзначивши, що головним завданням є не боротьба з наслідками, а попередження наркозалежності. І для цього необхідні зусилля і поліції, і інших служб, і представників місцевої влади.

«Якщо не буде попиту, то не буде збуту. З цією метою буде створено робочу групу за участі керівників правоохоронних органів та облдержадміністрації, яка буде вирішувати проблемні питання в сфері профілактики і протидії наркозлочинності. Крім того, буде розроблено Програму спільних заходів з урахуванням пропозицій від кожної служби», - зазначив Віктор Ремський.

Важливо: якщо ви маєте інформацію про продаж наркотиків, повідомте про це на «гарячу» лінію управління протидії наркозлочинності 068-664-90-40 та «скриньку довіри» narkotik_stop@ukr.net. Конфіденційність гарантована.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета