Чотирилапий вихованець Рівненського кінологічного центру прибув на допомогу покровським правоохоронцям

30.11.2017


На блокпості, розташованому на в’їзді до Покровська з боку Донецька, пройшла чергова ротація «чотирилапих помічників». Так, на зміну німецькій вівчарці Холлі приїхав натренований на виявлення боєприпасів Торін з Рівненщини. Наставник  пса – кінолог Тарас Логвись зізнається, що здобутків у його підопічного поки ще небагато, але його потенціал та завзятість допоможуть виявити ще не одну небезпечну схованку.

Пройшло лише кілька днів служби собаки на покровському блокпості, а Торін вже має перший здобуток – виявлені боєприпаси, які намагався перевезти мешканець Херсонщини. Обнюхуючи вміст багажника автомобіля, пес присів, чим дав знати правоохоронцям, що всередині є небезпечні предмети. І не помилився – співробітники поліції вилучили цинк з 28 гранатами ВОГ.

Торіну 4 роки. Він є вихованцем Рівненського кінологічного центру і це третє його відрядження в зону АТО. З травня по червень цього року пес разом із своїм наставником ніс службу на блокпості у Волновасі. Там він допоміг правоохоронцям виявити 4 димові шашки, які перевозив у своєму автомобілі один з місцевих мешканців. А у прифронтовій Ма́р'їнці, під час відпрацювання міста співробітниками поліції, службова собака виявила гранату.

25-річний молодший інспектор-кінолог Тарас Логвись розповів, що його вихованець має норовистий характер і потребує особливого підходу.

«Торін чітко виконує команди та миттєво реагує на поставлені перед ним завдання. Він не любить сильного тиску і дуже насторожено ставиться до незнайомців, близько не підпускає нікого. В нашому кінологічному центрі ми не тільки тренуємо собак, а й разом із ними беремо участь у різноманітних навчаннях та спецопераціях. Особисто мені дуже подобається працювати із собаками. Так, це вимагає великої витримки і терпіння, але коли бачиш результат, розумієш, що зусилля були не даремними. В роботі із Торіном ми перш за все партнери. Ми відчуваємо один одного з пів погляду, а це є головним в прийнятті потрібного рішення відповідно до ситуації»,- розповів правоохоронець.

Улюбленою розвагою для Торіна є м’яч і коли з’являється вільна хвилина, пес із задоволенням ним грається. Але як тільки звучить команда: «Шукати», Торіна не впізнати – зосереджена собака завзято обстежує об’єкт, і в разі виявлення зброї чи вибухівки, не рушить з місця.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал