З початку року правоохоронцями Покровської оперативної зони відкрито 414 кримінальних проваджень за вчинені наркозлочини

29.11.2017


Завдяки ретельним перевіркам та слідчо-оперативним заходам протягом поточного року із незаконного обігу правоохоронцями вилучено більше 16 кг наркотичних речовин: 15 кг канабісу, 70 г опію та майже 800 г макової соломки.

Над документуванням наркозлочинів поліцейські Покровської оперативної зони працюють щоденно. Ретельні перевірки громадян та автотранспорту на блокпостах допомагають перекрити канали постачання наркотиків на територію регіону, а огляд поверхневого одягу та вмісту валіз підозрілих осіб на вулицях, авто та залізничних вокзалах показують, що саме перехожі та «мандрівники» є частими порушниками ст. 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» Кримінального кодексу України.

Минулого тижня в Мирнограді група реагування патрульної поліції викрила чоловіка, який мав при собі небезпечну наркотичну речовину. Наркотик, який в народі називають «сімплекс» місцевий мешканець тримав у кишені свого одягу і саме збирався «використати за призначенням». А днями раніше правоохоронці Покровської оперзони викрили трьох нарколюбителів  та вилучили у них канабіс та ацительований опій. Мешканці Покровська, Добропілля та Білозерського мали одне на трьох виправдання - наркотичні речовини виготовили власноруч для власного вживання, але таке пояснення не позбавить їх від кримінальної відповідальності, передбаченої санкцією даної статті.

Слідчо-оперативні та обшукові заходи, які проводять правоохоронці Покровської оперзони, отримавши відповідну інформацію, також допомагають виявляти громадян, які організовують в своїх оселях наркопритони чи надають свої приміщення іншим наркозалежним для вживання наркотику, збувають «наркозілля». Протягом 2017 року слідчими відкрито 15 кримінальних проваджень за організацію або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів.

Так, наприкінці жовтні покровські правоохоронці викрили 44-річну місцеву мешканку, яка у власній квартирі виготовляла та «пригощала» товаришів психотропними речовинами. Свідком всього цього жаху була 4-річна донька правопорушниці.

З початку року 23 кримінальних провадження співробітники поліції відкрили за збут наркотиків. Минулого місяця правоохоронці м. Добропілля припинили незаконну діяльність місцевого жителя, який займався виготовленням наркотиків і цим заробляв собі на життя. Правопорушник пояснив, що тривалий час є наркозалежним та раніше виготовляв наркотик виключно для себе, а потім вирішив спробувати його продавати і «бізнес пішов».

В установах покарань співробітниками поліції постійно ведеться активна робота з перекриття каналів надходження заборонених предметів до засуджених. Так, не дивлячись на різноманітне маскування наркотиків, поліцейські неодноразово попереджали спроби передачі «наркозілля». Минулого місяця під час перевірки посилок, які надійшли засудженим, правоохоронці виявили надійно замасковані наркотичні речовини у відвороті в’язаної шапки та у булочках.

 

Покровський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета