Експерт-криміналіст Добропілля Наталя Дорош познайомила «майбутніх поліцейських» із своєю професією

25.09.2017


Учасники «Ліги майбутніх поліцейських» знову завітали в гості до  Добропільського відділення поліції аби продовжити знайомство з роботою правоохоронців. На цей раз активна молодь Добропільщини дізналася про всі нюанси роботи експерта-криміналіста та спробувала себе в цій ролі.

Хлопці та дівчата, які є учасниками «Ліги майбутніх поліцейських» здебільшого – старшокласники і зовсім скоро перед ними постане питання куди далі йти навчатися та яку професію для себе обрати. Саме з метою ознайомлення лігівців з такою професією, як «криміналіст», співробітники Добропільського відділення поліції запросили їх до себе.

Наталя Дорош працює в поліції експертом криміналістом майже 16 років. Саме вона одною з перших виїжджає на місце події, веде фотозйомку і протоколювання, збирає і вивчає речові докази.

- Доказами можуть бути  різні сліди і предмети, такі як сліди крові, взуття, відбитки пальців, залишені предмети на місці події і сліди від них, знаряддя вчинення злочину. Тільки після ретельно проведеної роботи експерта-криміналіста слідчий і відтворює загальну картину вчиненого правопорушення. Це нелегка робота, адже лише за добу іноді доводиться виїжджати до 10 разів на місце події, при цьому часу на відпочинок не лишається.  Але я дуже люблю свою роботу, і жодного разу не пожалкувала, що обрала саме цю професію,- заважила експерт-криміналіст.

А далі правоохоронець продемонструвала гостям приладдя «чарівної валізи», яке використовує в щоденній роботі. Під здивовані вигуки візитерів Наталя Дорош зняла відбитки пальців з вікна та розповіла про кропітку і напружену працю на місці скоєння злочину. Лігівці із захопленням спробували себе в ролі експертів і дружньо «відкатували» один одному пальці рук.

В ході розмови з досвідченим фахівцем, «майбутні поліцейські» дізналися, як проводиться огляд місця скоєння злочину, як експерти знаходять докази, якими якостями повинен володіти криміналіст і де отримати цю професію.

- Зустріч виявилася для нас дуже пізнавальною. Ми зрозуміли, що експерт-криміналіст має бути уважним, стресостійким, акуратним, йому потрібно мати аналітичний ум, а також йому треба вміти працювати в команді, ретельно вивчати речові докази та звертати увагу на всі дрібниці, які можуть стати головною зачіпкою в розкритті правопорушення,- ділилися почутим та побаченим між собою «майбутні поліцейські».

Покровський відділ

поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета