Очільник поліції Добропілля провів новий урок «Поліцейський бюлетень» для старшокласників загальноосвітньої школи №7

06.04.2017


Специфіка роботи поліції та кожного її підрозділу, щоденні завдання та функції правоохоронців, новітні технології та впровадження в роботі поліції Донеччини, особливості несення служби в зоні проведення антитерористичної операції, взаємодія поліцейських з дітьми – питання які начальник Добропільського відділення поліції Олексій Борковець обговорив із школярами під час «поліцейського уроку».

В актовій залі загальноосвітньої школи № 7 міста Добропілля відбувся незвичний урок для старшокласників, адже в ролі «вчителя» - виступав начальник місцевої поліції Олексій Олександрович Борковець.  

На початку зустрічі головний поліцейський Добропілля зазначив, що найголовніше завдання правоохоронців – це забезпечення безпеки громадян та забезпечення правопорядку на території обслуговування.

«Кожного дня за допомогою до нас звертається велика кількість людей і жодне звернення громадян не залишається без уваги. Нами ведеться щоденна робота по виявленню наркотичних речовин та заборонених боєприпасів, розкриттю крадіжок та грабежів, виявленню правопорушників, які вчинили кримінальне чи адміністративне правопорушення та встановленню їх можливого місця знаходження, а також з розшуку зниклих людей. Співробітники з ювенальної превенції нашого відділення поліції багато уваги приділяють підростаючому поколінню. Поліцейські проводять з дітьми та їхніми батьками профілактично - роз’яснювальні бесіди, слідкують за дотриманням ними правил шкільної поведінки та разом приймають участь у різноманітних міських заходах. Нашими надійними помічниками є учасники «Ліги майбутніх поліцейських», до якої входять активні і креативні хлопці та дівчата. А деякі з них в подальшому планують стати правоохоронцями і тому вже зараз вникають в суть цієї цікавої та під час небезпечної професії», -  зауважив підполковник поліції.

Очільник Добропільського відділення поліції ще раз нагадав старшокласникам про те, що вони живуть у місті, яке знаходиться в зоні проведення АТО. Тому треба постійно бути пильними і уважними, а в разі виявлення учнями невідомих предметів – ні в якому разі їх не торкатися, а повідомляти дорослим і телефонувати в поліцію.

Бесіда була дуже активною, і школярі засипали правоохоронця своїми питаннями. Учнів цікавили види дитячої злочинності, приклади крадіжок майна та грабежів, а також - які покарання можуть понести правопорушники за подібні злочини. Олексій Борковець має великий досвід роботи в правоохоронних органах, тому на всі запитання він відповідав прикладами із власної практики. Детально Олексій Олександрович зупинився на такому виді правопорушень, як шахрайство. Він розповів старшокласникам, що зараз цей вид злочину дуже розповсюджен в інтернет-мережі, а зловмисники діють за стандартною схемою - постачальник вимагає передплати за товар, а отримавши її – зникає. А також про телефонні шахрайства, коли телефонують невідомі, представляються працівниками банківських установ і випитують у людей їхні особисті дані та пін-коди банківських карток. Начальник добропільської поліції зауважив, що в даних випадках дуже складно знайти злочинців, бо ті після своїх «операцій» вимикають телефони та знищують всі можливі контакти.

Олексій Борковець розказав учням про Єдиний аналітичний сервісний центр, зазначивши, що всі дзвінки на 102 відтепер надходять до нього. Він побудований за останніми новітніми технологіями та є основою системи безпеки всієї Донецької області. І тепер не тільки дорослі, а навіть діти, подзвонивши до Центру, можуть негайно отримати всю необхідну інформацію.

 «А зовсім нещодавно з’явився безкоштовний мобільний додаток «Поліція Донеччини», розроблений за ініціативою заступника начальника Нацполіції-начальника ГУНП в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна, за допомогою якого, в разі якщо із вами станеться біда, у правоохоронців негайно з’явиться інформація про те хто ви та де вас шукати. Цей додаток вже доступний для завантаження в Google Play та App Store і все, що вам необхідно зробити, - це авторизуватися, тобто внести свої дані», - зазначив підполковник поліції.

Зустріч тривала майже дві години, але цього ніхто навіть не помітив, адже школярам було дуже цікаво слухати правоохоронця. Школярі виказали бажання самим прийти у відділення поліції, яким керує підполковник, щоб на власні очі побачити роботу поліцейських «з середини». На цю пропозицію Олексій Олександрович охоче дав згоду і пообіцяв найближчим часом запросити учнів у гості.

«Я вважаю, що такі уроки сприяють тому, що діти краще зрозуміють роботу правоохоронців. Мета кожного правоохоронця – не налякати, а допомогти всім громадянам, які щоденно до нас звертаються із різними проблемами. Ми працюємо над тим, аби досягнути взаєморозуміння та взаємної віддачі між населенням та поліцією», - підкреслив начальник Добропільського відділення поліції Олексій Борковець.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета