Правоохоронці нагадали школярам Авдіївки, як вберегти своє життя під час бойових дій

07.02.2017


Як поводитись під час обстрілів, як евакуюватись, як поводитись із небезпечними знахідками – нагадали співробітники поліції авдіївським школярам під час проведення «уроків безпеки».

«Уроки безпеки» стали звичними для учнів шкіл, які знаходяться в прифронтових населених пунктах. Адже саме в них велика ймовірність виявити вибухонебезпечні предмети або опинитися в екстремальній ситуації. Тому, правоохоронці постійно нагадують школярам про основні правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів та алгоритм дії в екстремальних ситуаціях.

Школярі Авдіївки знову сіли за парти аби продовжити навчання, яке було припинено внаслідок активних обстрілів міста з боку окупованої території. Співробітники ювенальної превенції відразу поспішили у навчальні заклади, нагадати учням про основні правила поведінки в зоні проведення бойових дій.

Загальноосвітня міська школа № 4 – знаходиться у старій частині міста, всього в кілометрі від промислової зони, яка й досі обстрілюється бойовиками. Однак, не зважаючи на те, що неподалік чути, як рвуться снаряди, діти продовжують відвідувати школу. Ось і сьогодні до учбового закладу прийшло майже 40 школярів. Співробітник ювенальної превенції Авдіївського відділення поліції Анатолій Рабін поспілкувався з кожним учнем, нагадав, яких заходів безпеки необхідно дотримуватись під час обстрілів, а також розповів, як треба поводитись під час виявлення небезпечних предметів. Також, поліцейський повторив разом з учнями правила евакуації зі школи в разі обстрілу та попросив переповісти все почуте їхнім родичам та друзям.

Анатолій Рабін зазначив, що після закінчення занять всім школярам слід якнайшвидше повертатися додому, не затримуватися на вулиці до темряви і ні в якому разі не піднімати невідомі предмети, бо це можуть бути нерозірвані боєприпаси чи їх уламки.

«В разі, якщо ви помітили невідомий предмет, не чіпайте його, а негайно повідомляйте дорослим та телефонуйте на 102», - наголосив правоохоронець.

Більшість школярів виявилися достатньо обізнаними в цих питаннях та розповідали правоохоронцю, що в свої юні роки вже навчились визначати з якої зброї ведеться обстріл. Учні запевнили, що вони добре засвоїли основні правила поведінки, а якщо їм буде необхідна допомога, то вони обов'язково зателефонують своєму поліцейському.

Директор школи Оксана Дайнега розповіла поліцейським, що діти не хочуть виїжджати зі свого рідного міста і тому для них відновили заняття в школі.

«Аби убезпечити дітей, вікна нашої школи закриті спеціальними непробивними листами та захисною протиосколочною плівкою. Заняття проходять за скороченим графіком, аби діти поверталися додому засвітла. Правоохоронці – наші часті гості та помічники. Вони надають нам допомогу, як у вигляді доставки та розгрузки гуманітарної допомоги, постійно проводять правові уроки та роз’яснювальні бесіди із учнями. Діти відчувають, що  вони не самі, що, окрім їхніх батьків, родичів та вчителів у них є ще надійні помічники та друзі - правоохоронці, які їх люблять та опікується їхньою долею", - зауважила Оксана Дайнега.

Подібний урок безпеки інспектор ювенальної превенції Авдіївського відділення поліції Анатолій Рабін провів і для  учнів загальноосвітньої школи №1. Сьогодні на заняття до навчального закладу прийшло 86 школярів. Діти уважно слухали поліцейського, а наприкінці уроку учні також поділилися своїми тяжкими спогадами, яки їм довелось пережили під час артобстрілів рідного міста.

"Було дуже страшно. Всюди було чутно вибухи. Я дуже переживала за своїх рідних, друзів, та взагалі за всіх мешканців нашого міста. Я дуже хочу, щоб мир і спокій якнайшвидше прийшов в нашу рідну Авдіївку", - розповіла авдіївська школярка.

«В цей час, коли Авдіївка обстрілюється терористами, в школах міста не припиняється навчальний процес. І для тих дітей, які продовжують відвідувати навчальні заклади, ми будемо і надалі проводити подібні уроки. Школярі повинні добре орієнтуватися в моменти можливих обстрілів, аби зберегти своє життя», - зазначив інспектор ювенальної превенції Авдіївського відділення поліції Анатолій Рабін.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета