«Факультатив з поліцейським» сьогодні пройшов для старшокласників прифронтової Авдіївки (ФОТО, ВІДЕО)

20.01.2017


Аби діти почували себе захищеними та відчували підтримку поліцейських, співробітники поліції проводять у всіх школах Донеччини новий урок «факультатив з поліцейським». Сьогодні начальник базового органу Покровського відділу поліції Юрій Гречишкін провів урок для школярів старших класів прифронтової Авдіївки.

Місто Авдіївка на сьогодні залишається однією з найгарячіших міст в зоні АТО. Обстріли зі сторони бойовиків майже не вщухають. До початку бойових дій на Донеччині в місті проживало близько 35 тисяч громадян. Через постійні обстріли багато людей виїхали і зараз тут залишилось близько 22 тисяч жителів. Ці люди вже навчились жити в умовах війни. Але найскладніше доводиться маленьким мешканцям прифронтового містечка. Діти на власні очі побачили всі жахіття війни та відчули її наслідки, їм довелось пройти випробування, які не під силу багатьом дорослим. Тож аби діти частіше посміхались, співробітники поліції намагаються їх завжди підтримувати та зробити дитинство яскравіше і безпечніше.

В Авдіївці нині працюють 5 шкіл, в яких навчається 1385 учнів, 5 дитячих садочків, які відвідує 687 дітей. Поліцейські разом із своїми помічниками – учасниками «Ліги майбутніх поліцейських» є частими гостями у всіх навчальних закладах міста. На школярів завжди чекають пізнавальні лекції, профілактичні бесіди, різноманітні конкурсні та ігрові програми підготовлені правоохоронцями.

А сьогодні для авдіївських старшокласників загальноосвітніх шкіл № 7 та 2 начальник Покровського відділу поліції Юрій Гречишкін провів «факультатив з поліцейським». 658 учнів з двох навчальних закладів навчаються під одним дахом, так як школярам та педколективу ЗОШ № 2 довелось із-за пошкодження обстрілами рідної школи продовжити навчання в ЗОШ № 7.

Полковник поліції Юрій Гречишкін, який вже багато років несе службу в правоохоронних органах та третій рік в зоні проведення антитерористичної операції, має великий досвід роботи та може чимало цікавого розповісти про особливості роботи правоохоронців.

На початку зустрічі керівник Покровського відділу поліції розповів старшокласникам про якісні зміни, які відбулись в поліції Донеччини. Юрій Анатолійович відзначив, що робота поліцейських в зоні проведення АТО значно відрізняється від роботи поліцейських в інших областях України. Адже співробітники поліції крім виконання своїх функціональних обов’язків, несуть службу на стратегічно важливих об’єктах, авто і жд вокзалах, відділеннях доставки вантажів, на блокпостах.

«Третій рік на Донеччині триває війна. Але на вулицях прифронтових населених пунктів – спокійно. Це результат щоденної, ретельної та важкої, але необхідної роботи поліцейських», - зазначив Юрій Гречишкін.

Розповідаючи про роботу поліцейських у зоні АТО, полковник поліції розповів про героїчний вчинок мешканця Покровська – співробітника спецпідрозділу «Сокіл» Віталія Мандрика. Молодий правоохоронець віддав своє життя за мир у півмільйонному Маріуполі, попередивши низку терактів, які планувала диверсійна група. Сьогодні його іменем названа вулиця у його рідному місті  - Покровську, на якому розташований Покровський відділ поліції.

Всі присутні в актовій залі вшанували хвилиною мовчання правоохоронців та військовослужбовців, які віддали власне життя за мир і спокій  в нашій країні.

Далі Юрій Анатолійович розповів школярам про Єдиний аналітичний сервісний центр поліції, який є тільки в поліції Донеччині. Полковник поліції зазначив, що до колл-центру можуть звертатися та отримувати всю необхідну допомогу не тільки дорослі, а і діти будь-якого віку. Присутнім був продемонстрований відеоролик про роботу цього центру.

Начальник базового органу зауважив, що забезпечення безпеки дітей – це найголовніше завдання поліції. В зоні особливої уваги залишаються юні мешканці усіх прифронтових населених пунктів. Адже, кожна дитина, яка мешкає на лінії розмежування повинна знати, що потрібно робити в тій чи іншій небезпечній ситуації, а чого робити категорично не можна. Полковник ще раз нагадав школярам про основні правила безпеки при виявленні небезпечних та вибухових предметів.

До виступу начальника Покровського відділу поліції Юрія Гречишкіна приєднались і авдіївські учасники «Ліги майбутніх поліцейських», які розповіли про свої досягнення та плани на майбутні, запросивши до своїх лав всіх бажаючих.

А далі на учнів чекала виставка зброї та спецтехніки, яка знаходиться на озброєнні у поліції. Дітей цікавило усе: для цього ця зброя, а як далеко летить пуля, а яку швидкість розвиває БТР та БРДМ, а як треба цілитись? На всі запитання вони отримували детальні та кваліфіковані відповіді правоохоронців.

Приємним сюрпризом для дітей стала демонстрація роботи кінолога із своїм чотирилапим помічником Диком. Школярі мали змогу заховати боєприпаси, а собака їх знаходив. Виявилось чимало бажаючих зробити селфі із службовим собакою та потримати справжню зброю в руках.

На правоохоронців також чекав сюрприз. Учні для гостей в погонах підготували танцювальний номер, в який діти вклали свою подяку за щоденну небезпечну, але таку потрібну роботу поліцейських по  забезпеченню безпеки і правопорядку.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета