Під снарядами на великій швидкості: як поліцейські рятують життя людей у Мар’їнці (ВІДЕО)

09.04.2022


Спідометр зашкалює, проте інакше не можна – міни падають за сотню кроків від машини. Автомобіль забитий гуманітаркою: хліб, крупи, тушонка, памперси. Двоє курахівських поліцейських Рустам і Григорій привозять жителям Мар’їнки продукти й необхідні речі та забирають тих, хто хоче евакуюватися. Таких «рейсів життя» вони роблять 3-4 на день.

Найбільші населені пункти, які обслуговує відділ поліції в місті Курахове, зараз перебувають під ударом російських військ. Міста Мар’їнка й Красногорівка, навколишні села розташовані на лінії фронту. У них залишилося багато жителів.

Керівник поліції Курахового Артем Щусь налагодив роботу так, щоб мешканці отримували необхідну допомогу. Щодня до обстрілюваних міст і селищ вирушає авто поліцейських: доставляють продукти, зібрані небайдужими громадянами, евакуюють поранених і біженців.

Цього разу перша зупинка - Красногорівка. Тут поліцейські Рустам і Григорій роздали гуманітарну допомогу: їжу, гігієнічні засоби.

Наступний пункт – Мар’їнка. З бомбосховища та з житлового будинку в епіцентрі боїв правоохоронці евакуювали трьох літніх людей, які не могли подбати про себе самі. Одну з жінок, 85-річну пенсіонерку з інвалідністю, виносили на руках. У цей момент розпочався обстріл, але всіх людей вдалося успішно врятувати й доправити до безпечного місця.

Ще 12 мешканців евакуювали з села Новомихайлівка. Майже весь час з ранку до пізньої ночі правоохоронці проводять у дорозі. Шлях небезпечний, напарники вже декілька разів потрапляли під обстріл росіян. Виручала підготовка та швидкість.

«Люди на нас чекають, ми не можемо їх підвести», - кажуть Рустам і Григорій. До речі, в січні цього року Рустам врятував чоловіка, який ледь не потонув у річці.

 

 Відділ комунікації поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал