Від початку війни вибухотехніки поліції Донеччини більше 100 разів виїжджали на виклики

05.04.2022


Ракетні комплекси «Торнадо-С», «Точка-У» та «Іскандер» - майже тричі на день поліцейські у співпраці з рятувальниками ДСНС проводять огляди та розмінування  місцевості, куди влучають російські ракети, які є забороненими.

За час повномасштабної війни співробітники вибухотехнічної служби ГУНП в Донецькій області більше 100 разів виїжджали на повідомлення про вибухи та проводили огляд місць події.

У порівнянні з довоєнним часом кількість виїздів збільшилася вдвічі та докорінно змінилася їх специфіка. Росія використовує проти України, зокрема на Донеччині, заборонені міжнародним правом воєнні установки. Гранати змінилися на найсучасніші піхотні міни, вибухові пристрої – на ракетні установки. Також східний регіон регулярно обстрілюється фосфорними боєприпасами.

Точка У

Ракетним комплексом росія жорстоко вдарила по Маріуполю, зокрема було знищено пологовий будинок, де знаходилися вагітні та жінки з дітьми. На місці працювали слідчі та вибухотехніки Донеччини.

Документування кожного воєнного злочину, скоєного у місті, відбувалося під обстрілами та авіаударами. Бомбардування Маріуполя проходило безперервно. Проводячи огляд території, куди влучила ракета,знешкоджуючи вибухонебезпечні обламки та витягуючи людей з-під завалів, на інші райони летіла чергова партія «смерті». Ситуація залишається незмінною й сьогодні- російські окупаційні війська знищують місто, кількість загиблих та поранених серед мирного населення уточнюється.

Руйнувань від Точки-У зазнали також Авдіївка та Очеретинська громада.

Торнадо-С

Реактивними системами залпового вогню «Торнадо-С» росія обстріляла Красногорівку, Покровськ.

У кожну з ракет входить по 646 касетних бойових елементів, які можуть здетонувати у будь-який момент. Характерна риса – білі стрічки. Перебувати поблизу касетних боєприпасів надзвичайно небезпечно. 

Іскандер

Росія випустила балістичні ракети з комплексу «Іскандер» по Покровську, Костянтинівці, Краматорську та Слов’янську.

Фосфорні снаряди

Окупанти застосувала снаряди у Мар’їнці, Красногорівці, Новомихайлівці, Очеретинській громаді. Наслідки вкрай руйнівні. Така зброя викликає особливо важкі та болісні каліцтва та несумісні з життям тілесні ушкодження.

Кожна ракета, міна, боєприпас несуть за собою смерть далеко не однієї людини, також є багато поранених. Зараз ці дані уточнюються.

Працівники поліції Донеччини закликають громадян бути обережними та пильними. Не підходьте до підозрілих предметів та ні в якому разі не підіймайте їх.

Дотримуйтеся правил безпеки під час поводження з вибухонебезпечними предметами! Якщо Ви виявили уламки снарядів, не торкайтеся та відійдіть на безпечну відстань. Одразу телефонуйте у поліцію чи рятувальникам за номером 101. 

Відділ комунікації поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал