Поліцейські Донеччини нагадують про обережність у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

21.02.2022


Небезпеку становлять «трофеї» зі схованок, які мешканці знаходять у покинутих будинках, нерозірвані боєприпаси після обстрілів бойовиків, саморобні вибухові пристрої. У всіх випадках не підходьте до підозрілих предметів і викликайте поліцію.

У січні цього року 73-річний житель смт Верхньоторецького, що на лінії розмежування, підірвався на гранаті та загинув на власному подвір’ї. А мешканця Волноваського району «врятували» оперативники – поліцейські вилучили у чоловіка гранатомет до того, як він зміг завдати собі або іншим непоправної шкоди. Зброю правопорушник знайшов у лісі та привласнив.

Поліція нагадує правила безпеки при виявленні підозрілих предметів. Пам’ятайте, що радіус ураження осколками гранати Ф-1, становить до 200 м, а мінімальна безпечна відстань у випадку вибуху артилерійського снаряду, - 800 м.

Проте не завжди вибуховий пристрій виглядає як зброя, він може знаходитися всередині будь-якого предмета, сумки або навіть іграшки. На варто наближатися до залишених без нагляду речей, особливо якщо на предметі є дроти, нитки, скотч, джерела живлення (акумулятори), антени, мобільний телефон, таймер. Насторожити має характерний запах (керосину, розчинника, хімічних матеріалів).

Де слід бути найбільш обережними: місця обстрілів бойовиків, грунтові дороги та узбіччя, лісосмуги поблизу лінії розмежування, покинуті будинки.

Для виявлення та знешкодження вибухонебезпечного предмету залучаються кінологічна та вибухотехнічна служби поліції Донеччини. Поліцейські забезпечені сучасною технікою для пошуку та знищення мін, снарядів і інших боєприпасів, зокрема рентген-установкою.

Особливої уваги потребують діти, тож поліцейські постійно навчають їх правилам безпеки.

Дії при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів:

- не підходити та не чіпати предмет;

- утримуватися від куріння, використання радіо- та мобільного зв'язку поблизу предмета;

- попередити про знахідку інших людей. Відвести їх на безпечну відстань (не менше 100 метрів);

- повідомити про небезпечну знахідку за телефонами 101 або 102;

- у випадку загрози виникнення вибуху негайно укритися в найближчому заглибленні (канаві, ямі тощо), прикривши голову руками.

Категорично заборонено вдаряти по корпусу, розбирати, розпилювати предмет, заливати рідиною, засипати грунтом, накривати чимось.

Відділ комунікації поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал