Правила безпечного онлайн - шопінгу: поліцейські застерігають громадян від втрати коштів

15.10.2021


Керуючись бажанням придбати товар за вигідною ціною ви можете потрапити на гачок шахраїв. Поліція нагадує про основні правила безпечної купівлі через інтернет.

Несправжні інтернет-магазини – один з найбільш поширених видів шахрайства в інтернеті. Такі магазини пропонують неіснуючі товари або товари у неналежному стані. Основною приманкою для покупця служить низька ціна товару. Однак обов’язковою умовою його придбання є часткова або повна передплата.

Для купівель в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів у разі, якщо товар не буде відправлено або він буде неналежної якості. Якщо ж у вас є необхідність скористатися послугами невідомого вам інтернет-магазину, тоді обов’язково вивчіть відгуки про продавця та купуйте товари з накладеним платежем – сплачуйте вартість товару після отримання та огляду.

Сьогодні існує безліч сайтів з «чорними списками» як продавців так і покупців по яким можна виявити шахраїв (часто перевіряють за номером телефону, рахунку для переказу грошей та ПІБ). Крім того покупець може отримати інформацію про дійсного власником (продавцем) товару лише за наявності реальних контактних даних (адреса, телефон, вид господарської діяльності). Якщо ця інформація доступна, в такому випадку можна перевірити його наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сайті https://usr.minjust.gov.ua/.

Вкладаючи гроші у начебто вигідну пропозицію, головне – залишати голову тверезою. Ознаки, які можуть свідчити, що вас обманюють:

- ціна товару значно нижче, ніж у інших продавців;

- повна передплата або аванс - обов’язкова умова покупки;

- продавець зареєстрований на сайті недавно;

- продавець погоджується приймати оплату тільки в анонімній електронній системі платежів;

- просить повідомити термін дії картки, коди, одноразові паролі, які надходять на телефон. Ці дані є секретними та не потрібні при переказі грошей;

- під час покупки через послугу OLX-доставка продавець надсилає посилання начебто на сторінку з товаром, де потрібно заповнити реквізити вашої банківської картки для оплати.

Правила безпечного онлайн - шопінгу:

- перевірте інформацію про продавця (почитайте відгуки про нього в інтернеті);

- при надходженні товару перевірте його на пошті;

- використовуйте функцію післяплати;

- не повідомляйте персональні дані, які маєте право знати лише ви: термін дії банківської картки, коди, одноразові паролі, які надходять на телефон;

- ніколи не переходьте за посиланням від незнайомців, бо воно веде на фальшиві сайти, зовні схожі на офіційний сайт OLX, та не вказуйте там реквізити своєї банківської картки. Для безпеки угоди ознайомтеся з інформацією на сайті OLX. Перевірити фішингові сайти можна за допомогою сервісу кіберполіції СТОП ФРАУД.

Якщо все ж таки Ви стали жертвою шахраїв – звертайтесь до найближчого відділу/відділення поліції або дзвоніть на номер «102».

Покровське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал