Служу, щоб допомогти якомога більшій кількості людей та залишити після себе щось добре, - начальник кримінальної поліції Покровська Іван Каплан

13.10.2021


Поліцейські - це захисники, люди, які працюють з ранку до пізнього вечора, практично без вихідних. А їх трудові будні не тільки погоні та небезпеки, а й робота з населенням.

Вже понад вісімнадцять років підполковник поліції Іван Каплан працює в правоохоронних органах. Для нього кожен злочин постає по-новому,  і для їх розкриття необхідні не тільки знання, а й кмітливість й винахідливість.

Для Івана бути оперативником - більше ніж просто професія, це спосіб життя. За словами поліцейського, навіть коли ти перебуваєш у відпустці, вдома, ти все одно у цей час проявляєш надмірну увагу до оточуючих, до ситуації.

У далекому 2005 році, після навчання у школі міліції, Іван Володимирович прийшов працювати до Першотравневого райвідділу міліції помічником дільничного інспектора.

«Однак я майже одразу зрозумів, що мені більше до душі робота оперативника і вже за рік перейшов на посаду оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей», - пригадує Іван Каплан.

Робота оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей цікава й різноманітна, але й дуже відповідальна. Адже правоохоронці повинні знайти спільну мову і з дорослими, і з дітьми, при цьому навчити малечу бути законослухняною та забезпечити її захист.

У 2007 році Іван Каплан обійняв посаду оперуповноваженого карного розшуку. На той час молодий оперативник вже точно для себе вирішив, що має займатися розкриттям тяжких та особливо тяжких злочинів.

«Коли ти не просто ходиш на роботу для того, щоб у кінці місяця отримати зарплатню, а реально живеш цією професією, вивчаєш злочинців, їхні методи та продумуєш наперед їхні дії, аби спрацювати на випередження та попередити злочин - ось тоді дуже швидко накопичується досвід. Кожен, хто вступає до лав оперативників, – це самовідданий, безстрашний і відважний служитель закону, який знає, що таке ризик і цілодобово протистоїть злочинності, ставлячи на ваги своє здоров’я та життя», - каже розшуковець.

У 2012 році Іван стає старшим оперуповноваженим, потім заступником начальника карного розшуку, а невдовзі й начальником карного розшуку. Зараз він обіймає посаду заступника начальника управління поліції – кримінальної поліції Покровського районного управління поліції. На рахунку досвідченого оперативника десятки розкритих тяжких злочинів.

Іван зазначає, що для кожного оперативного працівника досить високу роль відіграють слова вдячності від громадян, які звернулися в поліцію за допомогою.

Його 14- річний син, дивлячись на батька, виявив бажання піти по його стопах та планує після закінчення школи вступити до вишу системи МВС. Іван вибору сина тільки радий, оскільки вважає що поліцейський - це захисник, помічник для усіх громадян.

«Я все роблю для того, щоб громадяни були у безпеці. Служу для того, щоб допомогти якомога більшій кількості людей, передати свій досвід майбутньому поколінню та залишити після себе щось добре», - підсумовує Іван Каплан.

Покровське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал