Добропільським правоохоронцям розповіли про програму замісної терапії для наркозалежних

08.10.2021


У рамках реалізації проєкту «Послуги профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (ЛВНІ) в Донецькій області» представники громадської організації «Наша допомога» провели заняття з особовим складом поліції Добропілля.

Громадські діячі розповіли поліцейським про постконтактну профілактику вірусу ВІЛ/СНІДу. Адже, поліцейські напряму контактують з ін’єкційними споживачами наркотиків під час проведення слідчих дій. Під час обшуку вони можуть вколотися використаною голкою. В таких випадках варто негайно, впродовж 72 годин, звернутися в медичні заклади, аби прийняти постконтактну профілактику, яка майже на 100% знімає ризик зараження ВІЛ.

Крім того, спікери презентували історію впровадження замісної підтримувальної терапії для споживачів наркотиків в Україні. Саме ця програма на думку благодійників, дає можливість частково соціалізувати таких людей та позбавити їх необхідності вчиняти злочини, щоб придбати наркотик.

Суть замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) полягає у щоденному довготривалому прийомі наркотичних пігулок замість уживання ін’єкційних наркотиків. Такі пацієнти отримують спеціальне посвідчення учасника програми, лікар видає їм листок призначення наркотичних препаратів. Саме це і є підтвердженням того, що це пацієнт, який проходить лікування по програмі, а наркотики є життєво необхідними для нього ліками.

ЗПТ є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Поліцейські мають знати як виглядають посвідчення та медичні препарати таких осіб.

Керівник проєкту та голова ГО «Наша допомога» – Любов Хріпкова розповіла правоохоронцям про алгоритм взаємодії закладів охорони здоров’я та підрозділів поліції, з метою безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії.

Покровське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал