11 мільйонів наркорослин знищили поліцейські на Донеччині – результати операції «Мак»

07.10.2021


Виявлено та ліквідовано 274 незаконні посіви снодійного маку та конопель. Завдяки превентивним заходам тонни наркосировини не потрапили на «чорний» ринок збуту.

Оперативно – профілактичні заходи під умовною назвою «МАК» тривали з 21 травня до 23 вересня 2021 року. Мета операції – перекрити канали надходження наркотиків рослинного походження до споживачів.

Над викриттям виробників нелегальної наркосировини працювали працівники управління боротьби з наркозлочинністю в Донецькій області ДБН Нацполіції України, управління карного розшуку та інших підрозділів поліції Донеччини.

Головною ціллю поліції є ліквідація канабісу та снодійного маку, що висіяні незаконно та мають ознаки культивації. Посіви обладнані системами поливу, освітлення, удобрюються тощо з метою отримання якнайбільшого врожаю. За 106-ма такими фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 310 ККУ. За 75 кримінальними провадженнями особам вже повідомлено про підозру – це найбільша кількість за останні три роки.

Поліцією проведено понад 200 обшуків та оглядів. Загалом поліцейські вилучили та знищили 11 млн нарковмісних рослин, які зростали на плантаціях, у спеціально обладнаних теплицях і боксах, на присадибних ділянках. Вартість наркотику, який могло бути виготовлено з цієї кількості наркотичної флори, сягає мільйони гривень.

У жительки Краматорська було виявлено три теплиці з коноплями, що перевищували зріст людини, а в Покровську чоловік виростив на городі 2100 кущів конопель та маку.

Зазвичай наркоферми організують з метою подальшого збуту та отримання незаконного прибутку. У Маріуполі правоохоронці викрили групу наркозбувачів: один зловмисник займався вирощуванням канабісу на власному подвір’ї, а інший - розповсюджував готовий продукт серед наркозалежних.

Операцію «Мак» завершено, проте поліція продовжує здійснювати заходи щодо протидії виготовленню та збуту наркотичних засобів і психотропних речовин.

Відділ комунікації поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал