З початку року поліцейські Покровського районного управління поліції виявили 276 водіїв, які керували транспортом у нетверезому стані

07.04.2021


У відношенні виявлених водіїв-правопорушників поліцейські склали адміністративні матеріали та спрямували до суду для прийняття рішення.

Ні попередження, ні штрафи, ні численні ДТП не можуть змусити деяких громадян не сідати за кермо у нетверезому стані. Поліція вкотре нагадує про небезпеку та аварійні ситуації, які виникають  через п’яних водіїв. Адже алкоголь погіршує здатність чітко діяти під час  дорожнього руху, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик скоєння ДТП. Типові аварії для нетверезих водіїв - це виїзд на зустрічну смугу і лобове зіткнення. Наслідки таких аварій можуть бути фатальними.

За керування транспортним засобом у нетверезому стані передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 130 (Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нагадуємо, що з 17 березня в Україні почали діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху і суттєво посилилась відповідальність за керуванням автомобілем у нетверезому стані. Особливо це стосується водіїв, які вчиняють нетверезі ДТП з постраждалими або загиблими. Відтепер штрафи за нетверезе водіння становлять до 17 тисяч гривень за першу зупинку, за другу - штраф подвоюється, за третю - потроюється, тобто становитимуть 34 й 51 тисячу гривень відповідно.

Так, у разі вчинення дорожньо-транспортної пригоди у стані алкогольного сп’яніння, що призвело до нанесення тілесних ушкоджень, важких тілесних чи смерть потерпілих, передбачено позбавлення волі на різні терміни, а також закон виключає будь-які інструменти пом’якшення покарання.

Покровське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета