Поліція попереджає - занадто дешева інтернет-пропозиція може виявитись шахрайською пасткою

16.10.2020


Черговими жертвами інтернет-аферистів стали мешканка Покровська та житель смт Шевченко. Через Всесвітню мережу вони намагалися придбати необхідний товар, однак, сплативши умовлену з продавцями суму, своїх покупок так і не отримали – оголошення виявились шахрайською пасткою.

В першому випадку 39-річна мешканка Покровська хотіла придбати меблі, тож  шукала вигідну пропозицію на сайтах з оголошеннями. Знайшовши потрібне, жінка зв’язалась з продавцем та узгодила умови оплати та пересилки покупки. Щоправда, той факт, що продавець наполягав на передоплаті, її не насторожив. Відтак, переказавши 2 тисячі гривень на присланий рахунок, покровчанка чекала на посилку. Проте минав час, а товар не надходив. Щодо продавця – той класично зник – перестав виходити на зв'язок.

В подібну пастку потрапив і житель смт Шевченко. Чоловік знайшов на відомому інтернет-ресурсі оголошення про продаж мопеду, вартістю 4100 гривень. Він домовився з продавцем про купівлю, погодившись перевести озвучену суму на банківську картку продавця. Виконавши умови, заявник став очікувати надходження товару. Але, замовлену покупку чоловік так і не отримав, а автор оголошення на зв'язок з ним більше не вийшов.

Нині в поліції за обома фактами шахрайства відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст. 190 КК України «Шахрайство», в рамках яких слідчі роблять все можливе, аби встановити особи зловмисників та повернути потерпілим їх кошти.

-Правоохоронці знову застерігають громадян бути максимально обережними при здійсненні покупки товарів через Інтернет. Не надсилайте передоплату за замовлений товар, а розраховуйтесь за нього під час отримання. Пам’ятайте, що чи не кожне друге он-лайн оголошення розміщене аферистами, котрі за реальні гроші продають неіснуючі товари, - зауважив начальник Покровського відділу поліції ГУНП в Донецькій області Олександр Коломієць.

Покровський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета